Windows 10 S całkowicie bezpieczny system

2018-03-09 0 przez Pliki

Microsoft zapewnia, że istnieje system całkowicie bezpieczny system operacyjny i jest to nowy Windows 10 S, który ma być odporny na ransomware.

Windows 10 tylko z aplikacjami ze Sklepu przestanie być odrębną wersją systemu, a stanie się jedynie trybem S, z którego będzie można zrezygnować.

Microsoft pracuje nad tym, by Windows 10 nie tylko był odporny na znane już ataki, ale także na wszelkie ataki szyfrujące i wyłudzające okup również w przyszłości. Microsoft uważa że w pełni zabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem jest system operacyjny Windows 10S – specjalna wersja systemu, w której producent zablokował możliwość instalacji jakichkolwiek aplikacji pochodzących spoza oficjalnego sklepu Windows Store. Takie proste rozwiązanie ma gwarantować bezpieczeństwo i stabilność działania systemu operacyjnego.

Microsoft opublikował 14-stronicowy dokument w formacie PDF (w języku angielskim), w którym producent Windows wyjaśnia, w jaki sposób stara się przeciwdziałać atakom ransomware wymierzonym przeciwko użytkownikom Windows 10 Creators Update (czyli aktualnie najnowszej edycji Windows 10).

Użytkownicy Windowsa 10 Home z aktywnym domyślnie trybem S oraz 10 Pro z włączonym trybem S będą mogli z niego zrezygnować, przechodząc na pełną wersję systemu (Home lub Pro, odpowiednio dla swojej edycji) bez ponoszenia dodatkowych opłat. Tryb S ma być również dostępny w Windowsie 10 Enterprise.

Jeśli się zastanawiasz czy Windows Defender wystarczy do ochrony komputera? To właśnie masz odpowiedź.