Apple Pay na Allegro

5 lipca 2018 0 Pliki

Apple Pay już w Polsce. Usługę udostępnił Mastercard we współpracy z bankami: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe, a także Visa we współpracy z Bank Zachodni WBK, mBank i Nest Banki. Niebawem Apple Pay zostanie wdrożone w jednym z najpopularniejszym serwisie zakupowym w Polsce czyli Allegro. 

“Prywatność i bezpieczeństwo są w Apple Pay kluczowe. W płatnościach Apple Pay z użyciem karty kredytowej lub debetowej jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple”.

Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia.

“Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą unikalnego, generowanego dynamicznie, jednorazowego kodu bezpieczeństwa. Użyta w rozwiązaniu Apple Pay usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES) wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie płatnicze – takie jak EMV, tokenizacja czy szyfrowanie – aby zapewnić bezpieczeństwo danych posiadaczy kart Mastercard”.

Płacenie z Apple Pay

w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch. Proste jest płacenie online z Apple Pay na stronach internetowych lub w aplikacjach obsługujących tę usługę.

Visa informuje, że z Apple Pay można korzystać we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce, których na koniec 2017 r. było ponad 590 tysięcy.

W ciągu 2 tygodni od debiutu w Polsce Apple Pay aktywowało ok.  150 tysięcy użytkowników.