Co wziąć pod uwagę podczas kupowania odtwarzacza mp3?

2016-11-28 0 przez Pliki

Znane przed laty urządzenia służące do słuchania muzyki poza domem były duże, a tym samym niewygodne. Dzisiaj często korzystamy ze smartfona jak z odtwarzacza mp3, jednak prawdziwi melomani powinni rozważyć zakup specjalnego urządzenia. Czym kierować się podczas poszukiwania tego typu sprzętu?

Smartfon czy odtwarzacz mp3?

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne smartfony łączą w sobie funkcje wielu urządzeń – telefonu, aparatu fotograficznego, kamery, a nawet niewielkiego przenośnego komputera umożliwiającego korzystanie z Internetu. Taka wielozadaniowość niewątpliwie ułatwia życie, jednak nie zawsze się sprawdza. Podobnie jak zdjęcia wykonane smartfonem są słabszej jakości od tych zrobionych profesjonalnym aparatem z dobrym obiektywem, podobnie odtwarzana jakość dźwięku jest słabsza w porównaniu do odtwarzaczy mp3. Chociaż mogłoby się wydawać, że te ostatnie odchodzą w zapomnienie, warto mieć świadomość pewnej istotnej kwestii – nawet najlepszej jakości słuchawki nie zastąpią brzmienia oferowanego przez urządzenie mp3. Jeśli więc zależy Ci na czystości dźwięku i planujesz zakup takiego odtwarzacza, sprawdź jakie parametry należy wziąć pod uwagę.

1

Jakość, wygoda użytkowania, wytrzymałość…

Niewątpliwie jednym z najważniejszych parametrów jest jakość dźwięku oferowana przez urządzenie. Niektóre modele wyposażone są w procesor dźwięku przestrzennego, zaś inne – w możliwość jego korekcji (programy pop, jazz, rock). Istotna jest też pojemność pamięci w odtwarzaczu – im większa, tym więcej plików pomieści. Podczas zakupów warto zawrócić uwagę na wygodę użytkowania takiego urządzenia – łatwa obsługa, czy dostępność najważniejszych funkcji to wbrew pozorom istotne kwestie. Oczywiście ważne jest też, aby dostosować odtwarzacz mp3 do swoich oczekiwań. Jedni mogą poszukiwać sprzętu wyłącznie do słuchania muzyki i najbardziej zależy im na dużej pojemności pamięci, zaś inni wybiorą model np. z wbudowanym radiem. Osoby, które chciałyby kupić model dobrej jakości bez wydawania majątku, powinni przeszukać Internet – na porównywarce cen idealo ceny odtwarzaczy Sony zaczynają się od 36 zł.

Dla sportowców

W sklepach nie brakuje specjalnych odtwarzaczy przeznaczonych dla osób aktywnych. Tego typu modele mają zazwyczaj wodoodporną obudowę, dzięki której możemy cieszyć się muzyką nawet podczas pływania. Oprócz tego są wyposażone w słuchawki stabilniej trzymające się w uchu i specjalne zaczepy umożliwiające przymocowanie ich do ubrania, czy kostiumu kąpielowego.