Jak obejść blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych?

2017-07-03 0 przez Pliki

Jak obejść blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych w Polsce? Od 1 lipca dostawcy internetu muszą blokować strony z „Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. Rejestr przygotowało Ministerstwo Finansów. Jest w nim 481 domen nielegalnych w Polsce bukmacherów.

Wystarczy ustawić DNS na Google – 8.8.8.8

Jak zmienić serwery DNS na serwery od Google które są bardzo szybkie, niezawodne i przyspieszają działanie naszego połączenia w celu obejścia rejestr domen zakazanych?

Zmiana serwerów DNS dla jednego komputera aby obejść blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych

Jeżeli nasz komputer jest częścią sieci domowej to zrobimy to za pomocą ustawień karty sieciowej. Przechodzimy do Panelu sterowania, wchodzimy do sekcji “Sieć i internet” wybieramy “Centrum sieci i udostępniania”.

Centrum sieci i udostępniania

Wyświetlone zostaną informacje o naszej sieci oraz dodatkowe opcje w panelu bocznym. Przechodzimy do opcji “Zmień ustawienia karty sieciowej”. Wyświetlona zostanie lista wszystkich kart sieciowych w komputerze.

Ustawienia kart sieciowych aby ominąć blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych

Znajdujemy kartę sieciową, którą jesteśmy połączeni do Internetu, a następnie klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i przechodzimy do pozycji “Właściwości”. W nowym oknie pojawią się ustawienia karty sieciowej, a na środku wyświetli się lista składników i protokołów, z których karta korzysta.

Ustawienia karty Ethernet aby wyłączyć blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych

Zaznaczamy “Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i przechodzimy do jego właściwości. We właściwościach z pewnością domyślnie zaznaczona jest opcja “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”. Zmieniamy ją na “Użyj następujących adresów serwerów DNS” i wpisujemy poniższe dane:

Preferowany serwer DNS: 8.8.8.8

Alternatywny serwer DNS: 8.8.4.4

Ustawienie serwerów DNS od Google

Zamykamy wszystkie okna przyciskiem OK. Nowe serwery DNS zostaną użyte automatycznie do otwierania wszystkich stron. Może być konieczne ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej. Jak widać można łatwo wyłączyć blokadę stron internetowych z rejestru domen zakazanych.