Twitch

2017-01-12 0 przez Pliki

Twitch to popularna strona internetowa która jest platformą udostępniającą wideo strumieniowe na żywo, przeznaczona do transmisji rozgrywek sportu elektronicznego oraz gier komputerowych. Twitch został założony w czerwcu 2011 przez współwłaścicieli serwisu Justin: Justina Kana i Emmetta Sheara. Według danych serwisu, stronę miesięcznie odwiedza 45 milionów widzów. W sierpniu 2014 roku platforma została kupiona przez Amazon za kwotę 970 milionów dolarów.

Twitch

Serwis jest dostępny na platformę mobilną Android, iOS i Windows 10 Mobile oraz jest zintegrowany z oprogramowaniem na komputery osobiste. Z serwisu korzystały m.in. platformy Origin i Uplay, transmitowane były rozgrywki gier rozgrywane na kartach graficznych Nvidia, transmitowane były też oficjalnie takie gry jak np. Minecraft czy Eve Online.

Twitch dostępny jest również na konsolach: Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz Ouya.

Kto jest najpopularniejszym streamerem w Polsce? Sprawdź ranking największych twórców Twitch.tv – aktualnie top 5 polskich streamerów to: izakooo, arquel, nervarien, overpow, blackfireice.

Aplikacja Twitch na Android i iOS

pozwala oglądać transmisje z ulubionych gier i czatować z obserwowanymi graczami. Jeśli tylko interesujesz się League of Legends, Call of Duty, Minecraft czy nawet Clash of Clans, to jest to aplikacja której potrzebujesz.

Dostępne funkcje aplikacji Twitch:
– Wideo na żywo i zarejestrowane transmisje z najlepszych gier, od najlepszych graczy, z najgorętszych wydarzeń ze świata esports
– Interaktywne pokazy od firm Xbox, Sony, Riot Games, Blizzard i innych
– Pełna wersja czatu, w tym tryb „tylko czat”, nawet jeśli kanał jest offline
– Możliwość obserwowania kanałów i gier, które chcesz mieć na oku
– Obsługa technologii Chromecast