11 najlepszych darmowych komunikatorów internetowych

2017-01-01 0 przez Pliki

Komunikacja z bliskimi za pośrednictwem sieci internetowej to obecnie najbardziej stosowana forma wymiany informacji między ludźmi. Atutem korzystania z komunikatorów internetowych jest brak opłat za prowadzenie jakichkolwiek rozmów. Aplikacje te doskonale sprawdzają się do komunikacji ze znajomymi bądź rodziną, która znajduje się w zupełnie innym państwie, daleko od domu bądź w życiu codziennym również podczas pracy. Poniżej przedstawiamy:

11 najlepszych darmowych komunikatorów internetowych

Skype

to komunikator internetowy, oparty na technologii peer-to-peer. Skype umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz obserwację rozmówcy poprzez kamerę internetową, a także płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych za pomocą technologii VoIP (Voice over IP) tzw. usługa SkypeOut. Oprócz tego Skype oferuje funkcje bezpośredniej wymiany informacji tekstowych za pomocą ręcznie wpisywanych wiadomości oraz przesył plików. Wszystkie rozmowy są szyfrowane 256-bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Istnieje możliwość przekierowania rozmów ze Skype na telefon komórkowy. Szereg dodatków pozwala na import kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, Gmaila i Outlooka. Komunikatora możemy używać m. in. na komputerach, telefonach, PlayStation Portable, Smart TV oraz telefonach bezprzewodowych i WiFi z wbudowaną funkcją Skype.

Gadu Gadu

Najpopularniejszy w Polsce komunikator GG, dostępny obecnie na Windows, OS X, Linux, Android, iPhone, Windows Phone i BlackBerry. Rozmawiaj na komputerze i komórce. Możesz też rozmawiać w przeglądarce bez instalowania komunikatora.
Umożliwiający przeprowadzanie rozmów tekstowych oraz audio-video przy wykorzystaniu technologii Instant Messagign (IM). Mechanizm kart umożliwia komunikację z wieloma osobami z poziomu jednego okna, a wszystkie rozmowy tekstowe są archiwizowane. Komunikator wyposażono we wbudowane radio, moduł do przesyłania plików i grafik pomiędzy użytkownikami oraz klienta poczty e-mail obsługującego skrzynkę na domenie @gg.pl. GG oferuje także dostęp do wirtualnego dysku – każdy użytkownik otrzymuje bezpłatne 5 GB wolnej przestrzeni na zewnętrznych serwerach producenta. Przechowywane pliki można automatycznie synchronizować pomiędzy komputerami, na których korzystamy z komunikatora oraz łatwo udostępniać je znajomym.

 

Facebook Messenger for Windows

to darmowy komunikator internetowy tylko dla użytkowników systemu Windows. Facebook Messenger łączy w sobie czat, system powiadomień oraz podgląd tickera. Nie ma potrzeby odwiedzać strony przez przeglądarkę aby dowiedzieć się co słychać nowego u znajomych i przyjaciół. W przyszłości program Facebook Messenger ma zostać rozbudowany o rozmowy w grupach, wideokonferencje oraz system statusów. Nie wiadomo kiedy i czy wogóle będzie wersja na pozostałe starsze systemy operacyjne. Poza tym Facebook Messenger jest już od jakiegoś czasu dostępny na platformach mobilnych: Android, iPhone i BlackBerry.

TeamSpeak

to bazujący na technologii VoIP komunikator internetowy za darmo do pobrania, który umożliwia komunikację głosową pomiędzy wieloma użytkownikami jednocześnie podczas rozgrywek w najpopularniejsze gry wieloosobowe. Największą popularnością TeamSpeak cieszy się wśród graczy, którzy wykorzystują do porozumiewania się podczas rozgrywek sieciowych. Istnieje wiele nakładek graficznych kompatybilnych z grami, które umożliwiają wyświetlanie uczestniczących w rozmowie użytkowników bezpośrednio na tle gry.

Viber

to bezpłatny komunikator internetowy oraz aplikacja do prowadzenia rozmów telefonicznych za pomocą technologii Voice over IP (VoIP) przeznaczona na smartfony oraz komputery, rozwijaną przez Viber Media. Dodatkowo użytkownik może przesyłać zdjęcia, filmy oraz pliki audio. Program dostępny jest na wiele platform, m.in. Mac OS, Android, BlackBerry OS, iOS, Series 40, Symbian, Bada, Windows Phone, i Microsoft Windows. Viber korzysta zarówno z sieci operatorów komórkowych 3G/4G jak i Wi-Fi. Viber posiada ponad 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie z ponad 280 milionów użytkowników zarejestrowanych globalnie.

AQQ

to nowa generacja polskiego komunikatora internetowego. Aplikacja umożliwia obsługę serwisu YouTube w Centrum Powiadomień, opcję oglądania filmów z YouTube bezpośrednio w komunikatorze AQQ, obsługę wielu monitorów oraz nową kompozycję AQQ7 z świetnym, przejrzystym interfejsem użytkownika. Dzięki kompozycjom wizualnym można praktycznie dowolnie zmieniać wygląd programu. Zarówno kompozycje, jak i style obramowania okien, wspierają kanał alpha (przezroczystość) i są oparte o kod w języku HTML/CSS, co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje.

ICQ

to jeden najstarszych i  najbardziej znany komunikator internetowy na Windows, Mac OS, Apple iOS, Android, Symbian, Blackberry. Główne zalety programu: komunikacja z całym światem, bardzo łatwe i intuicyjne wyszukiwanie osób według wielu kryteriów, trzy wersje tego samego programu do wyboru: XTRAZ, Pro, ICQ2Go!, korzystanie z ICQ poprzez stronę internetową bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze, automatyczne zapisywanie listy kontaktowej na serwerach ICQ, nigdy jej nie stracisz poprzez swoja nieuwagę, darmową skrzynkę pocztową, obsługę wielu kont pocztowych z poziomu programu, ochronę antyspamową, własną stronę opisową, korzystanie z ICQ nieograniczonej ilości użytkowników na jednym komputerze, dowolność konfiguracji „panelu skrótów” – jednym przyciskiem uruchamiasz dowolny program, wysyłanie, odbieranie plików, włącznie ze wznawianiem transferu.

Miranda IM

to wieloprotokołowy komunikator do rozmów przez internet uniwersalny z szerokimi możliwościami rozbudowy dzięki mechanizmowi pluginów (wtyczek). Obsługuje takie sieci jak: AIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu, IAX (Inter-Asterisk Exchange), ICQ, IRC (Internet Relay Chat), Jabber, MSN, Netsend, Tlen, Yahoo i inne. Zakres jego funkcjonalności znacząco przekracza prowadzenie samych rozmów w sieci gdyż dzięki wspomnianym pluginom posiada szersze zastosowania. Najbardziej elastyczny z aktualnie istniejących znanych programów klienta IM. Zabiera minimum zasobów i jest wygodny jeśli chodzi o mobilność.

Pidgin

jest darmowym multikomunikatorem internetowym obsługującym wiele protokołów. Program umożliwia komunikację w sieciach: AIM, Bonjour, GG (dawniej Gadu-Gadu), Google Talk, Groupwise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, QQ, SILC, SIMPLE, Sametime, Jabber/XMPP(w tym konta Facebook oraz NK), Yahoo!, Zephyr. Pidgin umożliwia pracę na kilku sieciach jednocześnie co umożliwia rozmowę w czasie rzeczywistym na paru platformach. Największą chyba zaletą aplikacji Pidgin jest to, że nie ma potrzeby instalowania na komputerze kilku aplikacji, gdyż Pidgin oferuje wszystko w jednym. Aplikacja Pidgin umożliwia korzystanie z wtyczek (Pidgin plugins), pozwala na tworzenie grup kontaktów, wprowadza opcję prowadzenie rozmów konferencyjnych.

WTW.im

Darmowy komunikator internetowy do ściągnięcia którego prawdopodobnie mógłbyś chciec używac jeśli notorycznie słuchasz muzyki (bez dodadatków jest bezdźwięczny), nie przepadasz zbytnio za graficznymi emotkami, preferując wyobraźnię (emotki tylko na życzenia) a kolorowe kompozycji skórki są dobre na choinkę.

Wszystkie darmowe komunikatory do pobrania są z naszej stronie w dziale download.