Jelwek Watch – polski zegarek prosto z drukarki 3D

2015-01-20 0 przez Pliki

Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której to pewnego dnia będziecie mogli wydrukować sobie zegarek? W zasadzie nie musicie już sobie tego dłużej wyobrażać, ponieważ takie coś ma już miejsce. Co by nie mówić jest to swoista zapowiedź tego co będzie się działo w przyszłości i w jaką stronę rozwinie się druk 3D. Niektóre osoby mówią już, że przyszłość jest już teraz.

Kiermasz na Księżym Młynie jest miejscem, które przyciąga bardzo duże grono artystów, którzy oddają się swoim pasjom w domu. Łódzka dzielnica służy wielu projektantom mebli jako miejsce wystawowe, ponieważ raz w miesiącu decydują się, aby przynieść tam wymyślone oraz wydrukowane przez drukarki 3D stoły, szafy, taborety czy też półki… Niestety tak jeszcze nie jest, ale istnieje duża szansa, że kiedyś tak się stanie.

142063545627969500

Dzisiaj nikogo nie dziwi fakt, że ludzie tworzą różnorakie rękodzieła, dlatego też niedługo całkowitą normą może okazać się produkowanie przedmiotów i tworzenie mebli oraz innych przedmiotów, które mogą służyć ludziom do codziennego użytku. Tylko, że ich produkcją nie będą zajmowali się stolarze, a drukarki 3D. Nawet jeżeli za kilka lat drukarki 3D nie będą stały w każdym domu to istnieje wielka szansa na to, że będą znacznie bliżej niż Wam się wydaje. Może niedługo będziesz dzwonił do znajomego, żeby wydrukował Ci jakiś kubek, bądź szklankę, albo jakieś inny przedmiot, który jest Wam aktualnie potrzebny.

Czym jest Jelwek Watch?

Zapowiedzią nadchodzącej rewolucji ma być właśnie polski zegarek prosto z drukarki 3D – Jelwek Watch. Jest w on w 100% wykonany z drewna, a został wykonany przy pomocy drukarki 3D. Pomysłodawcy tego projektu stworzyli na portalu Indiegogo swoją stronę, na której to sprzedają zegarek za 120 dolarów, czyli jakieś 430 złotych. Aby wyprodukować jeden taki zegarek potrzeba łącznie pięciu godzin. Obojętnie czy sama idea drewnianego zegarka do Was przemawia czy też nie to jednak i tak warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to pewnego rodzaju kamień milowy w technologii druku przestrzennego. Jelwek Watch sam w sobie nie prezentuje się w sposób tandetny, można nawet rzec, że prezentuje się estetycznie. Dla wielu osób jednak trudno jest sobie wyobrazić, aby nosić drewniany zegarek. Co by jednak nie mówić nie każdy widzi w tym przeszkody, niektórzy wręcz zachwalają coś takiego. Ponadto jest to świetny pomysł dla pasjonatów tego typu gadżetów, którzy interesują się wszelkiego rodzaju nowinkami technologicznymi. Co by nie mówić o tym projekcie to jednak sam fakt, że jest to coś na swój sposób oryginalnego naprawdę zachwyca. Zwłaszcza, że jest to projekt, który został stworzony przez pasjonatów, z myślą o innych pasjonatach.

Istnieje szansa, że za pewien czas będzie można również pochwalić się innymi gadżetami wykonanymi z drewna. Jelwek Watch pokazuje, że można do druku przestrzennego podejść w nieco inny sposób, wykorzystując możliwości, które dają takie urządzenia. Dlatego obojętnie jakby nie oceniało się samego gadżetu to jednak prawda jest taka, że warto wspierać samą ideę, która stoi za tym projektem. Dzięki czemuś takiemu istnieje szansa, że już niedługo będzie można zamówić dosłownie wszystko co się zechce. Nawet jeżeli nie Wy będziecie mieć drukarkę 3D (które można kupić za niewielkie pieniądze w sklepach internetowych) to będzie ona gdzieś w Waszej okolicy i znajdzie się ktoś kto Wam zaprojektuje to co sobie zażyczycie, a co najważniejsze wszystko to będzie stworzone z myślą tylko i wyłącznie o Was. Całkowicie spersonalizowane.

Dzięki temu będzie można mieć wszystko co się zechce. Stworzenie mebli wykonanych, które będziesz posiadać tylko Ty już niedługo nie będzie marzeniem, a stanie się bardzo powszechne. Bardzo dużo osób boi się, że doprowadzi to ostatecznie do wzrostu piractwa, jednak jak się okazuje wcale tak być nie musi. To trochę tak samo jakby powiedzieć, że w dzisiejszych czasach nie opłaca się produkować programów czy gier, bądź co bądź okazuje się, że piractwo w zasadzie wspomaga rynek oprogramowań i gier, ponieważ bardzo wiele osób kupuje legalne wersje, gdy odpowiednio wcześniej je przetestują. Prawda jest taka, że ludzie po prostu będą musieli zacząć się bardziej starać przy produkowaniu swoich produktów. Z rynku znikną wszyscy, którzy tworzyli słabej jakości produkty, a ludzie z nich korzystali tylko dlatego, że nie mieli alternatywy. Dobrym przykładem są tutaj chociażby śrubokręty, które często są sprzedawane w zestawach, tak aby potencjalny nabywca musiał kupić wszystkie. W przyszłości takie coś nie będzie miało już miejsca i firmy muszą zacząć rozumieć, że nadchodzi era indywidualnego podejścia do klientów. Klient zechce kupić produkt jeżeli firma zbuduje w okół siebie zaufanie i sama będzie wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientom i nie będzie chciała ich oszukiwać.