OTL program do usuwania złośliwego oprogramowania

2016-10-13 0 przez Pliki

OTL to darmowe narzędzie do walki ze złośliwym oprogramowaniem z którym często mamy do czynienia m.in. podczas korzystania z Internetu.

Program analizuje dysk twardy i generuje raport, który wykorzystywany jest do ich usuwania. OTL wykonuje skanowanie w dwóch trybach – normalnym i szybkim oraz pracę w obszarze procesów, usług, sterowników, rejestru systemowego itd. Usuwania wykrytych plików odbywa się w oparciu o skrypty. OTL dobrze zwalacza złośliwe oprogramowanie które podmieniło stronę startową w przeglądarce, tapetę lub zainstalowało jakieś niechciane toolbary.

OTL lub OldTimer ListIt to narzędzie służące do diagnozowania komputera pod kątem możliwej obecności złośliwego oprogramowania i dostarczania informacji diagnostycznych systemu, które może wykonać osoba pracująca na komputerze. Po uruchomieniu OTL skanuje komputer w poszukiwaniu różnych informacji, a następnie generuje raport z ogromną ilością informacji o sprzęcie, programach, plikach i środowisku komputera.

Instrukcje użytkowania:

  1. Pobierz OTL z przycisku pobierania powyżej i zapisz go na pulpicie.
  2. Kliknij dwukrotnie przycisk OTL, a wyświetli się ekran ustawień.
  3. Wybierz opcje, które chcesz skanować, i kliknij przycisk Uruchom skanowanie .
  4. Po zakończeniu zbierania informacji przez OTL wyświetli notatnik pokazujący zawartość pliku dziennika OTL.txt . Program utworzy również plik o nazwie Extras.txt na pulpicie, który zawiera dodatkowe informacje.

Pobierz OTL za darmo Windows XP / Vista / 7 http://www.geekstogo.com/forum/files/file/398-otl-oldtimers-list-it/