Windows Defender jest za dobry i antywirusy są niepotrzebne

2020-01-01 0 przez Pliki

Windows Defender jest za dobry i antywirusy są niepotrzebne. Wyniki uzyskane przez oprogramowanie w niezależnych testach AV-Comparatives, potwierdzają, że Windows Defender zdołał po raz pierwszy w swojej historii zablokować 100% wszystkich szkodników, dorównując pod tym względem produktom F-Secure, Kaspersky i Trend Micro.

Windows 10 zignoruje inne antywirusy, nie wyłączy dla nich Defendera

W najnowszej wersji systemu usługa Windows Security Center, aby zarejestrować antywirusa, wymaga od niego by uruchamiał się jako proces chroniony. Obce antywirusy, które nie będą w ten sposób działały nie zostaną wyświetlone w interfejsie użytkownika Centrum Bezpieczeństwa. Windows Defender będzie dalej działał. Warto się zastanowić czy warto instalować dodatkowe programy antywirusowe.

Windows Defender jest tak dobry w ochronie komputera, że Kaspersky skarży się na Microsoft. Producent oprogramowania antywirusowego stwierdza praktyki monopolowe i oczekuje reakcji Komisji Europejskiej.
Wbudowany w system Windows Defender jest tak dobry, że użytkownicy przestali kupować i instalować zewnętrzne oprogramowanie antywirusowe jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Firma Kaspersky chce żeby organy europejskie zbadały czy Microsoft nie używa niedozwolonych metod i nie nadużywa swojej dominującej pozycji oferując ludziom skuteczny darmowy antywirus. W tym celu wystosowano oficjalną skargę do Komisji Europejskiej oraz niemieckiego odpowiednika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Microsoft przyznał że aktualizacje systemu kasują antywirusy, gdyż oprogramowanie antywirusowe zbyt głęboko próbuje ingerować w pliki systemowe i czasem instalatory muszą reagować w ten sposób aby zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo i aktualność danych.

Windows Defender to najlepszy bezpłatny program antywirusowy, dzięki któremu nie musimy korzystać z płatnych programów obciążających system i naszą kieszeń. Dlatego zalecamy zaktualizować system do najnowszej wersji Windows 10 z świetną usługą chroniąca nasz komputer Windows Defender.