Co zamiast Windows 7 alternatywa Ubuntu

2020-01-05 0 przez Pliki

Co zamiast Windows 7 alternatywa Ubuntu za darmo do pobrania. Windows 7 nie będzie już otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń, a wsparcie techniczne Microsoft przestanie działać. Uruchamianie przestarzałego systemu operacyjnego może stanowić poważne potencjalne ryzyko. Na szczęście możesz zainstalować Ubuntu darmowy system operacyjny Linux na dowolnym komputerze, który ci się podoba. 

Ubuntu darmowy system operacyjny typu open source obsługiwany przez Canonical, z milionami użytkowników i pięcioletnim wsparciem, za darmo. Działa na komputerach PC, w chmurze i na urządzeniach „Internet of Things”. Może obsługiwać tysiące aplikacji, jest to platforma wspierana przez globalną społeczność użytkowników i jest domyślnie bezpieczna.

Przechodząc z systemu Windows 7 wielu użytkowników będzie przyzwyczajonych do Google ChromeUbuntu domyślnie uruchamia Firefox, ale przejście na Chrome jest bardzo proste i możesz nawet przenieść wszystkie swoje zakładki z przeglądarki.

Jeśli przeprowadzasz się z systemu Windows 7 zamiennik Ubuntu, będziesz chciał zachować swoją muzykę. A biorąc pod uwagę, że Spotify jest najpopularniejszą globalną usługą subskrypcji strumieniowego przesyłania dźwięku z 248 milionami użytkowników. To dobra wiadomość, Spotify też jest na Ubuntu.

WordPress ma dedykowanego klienta pulpitu dla Ubuntu. Aplikacja pozwala zarządzać stronami WordPress, pisać i edytować projekt witryny bez konieczności przechodzenia do kart przeglądarki.

Bezpłatna aplikacja do tworzenia 3D typu open source Blender do tworzenia drukowanych modeli 3D, filmów animowanych, gier wideo i innych. Jest wyposażony w zintegrowany silnik gier, którego można używać do opracowywania i testowania gier wideo .

Skype jest najczęściej używaną międzyplatformową aplikacją do połączeń wideo. Zapewnia na komputerze funkcje takie jak połączenia głosowe, połączenia wideo i udostępnianie ekranu pulpitu. W Ubuntu możesz kontynuować skypowanie.

Darmowa alternatywa dla Windows 7 lekki system operacyjny na stary komputer i laptop. Dzięki tym aplikacjom większość użytkowników komputerów PC będzie mogła normalnie funkcjonować. Możesz kontynuować wyszukiwanie w Internecie, słuchać muzyki, oglądać filmy, rozmawiać ze znajomymi i pobierać nowe aplikacje. Ponadto możesz odkryć tysiące innych zaprojektowanych i zbudowanych przez społeczność.

Na Ubuntu użytkownicy instalują aplikacje za pomocą Centrum oprogramowania i Snap Store. Oba są podobne do sklepów z aplikacjami na Androida i iOS, do których jesteś przyzwyczajony, ale istnieją już znacznie dłużej. A następnie instalacja to tylko kliknięcie opcji instalacji. 

Na przykład instalacja Steam w systemie Linux jest naprawdę łatwa i dostępnych jest wiele popularnych gier (Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Hitman, Dota). 

Odpowiedź Linuksa na pakiet Microsoft Office to LibreOffice. Zestaw aplikacji, które mają na celu osiągnięcie tych samych celów. Dodatkowo obsługuje pakiet biurowy Google który ma takie same funkcje jak Office online za darmo. Podstawowe narzędzia są takie same, a twoje dokumenty są bardziej dostępne. Udostępnianie i przechowywanie pracy jest łatwiejsze po prostu przez hosting online.

Pobierz Ubuntu darmowy system operacyjny na starszy komputer i laptop.