Puppy Linux

2012-06-05 0 Pliki

Puppy Linux to lekka dystrybucja Linuksa do uruchomienia której potrzeba tylko 64 MB RAM. Powstało kilka wersji w zależności od potrzeb użytkownika. Jest to dystrybucja niezależna (nie jest oparta o żadną inną dystrybucję Linuksa).  Jest szybka, ponieważ cała mieści się w RAM, więc po uruchomieniu nie musi używać nośnika. Można go wtedy odłączyć. Obsługuje polskie czcionki i dyski SATA.

Puppy Linuksa można używać do bezpiecznego przeglądania Internetu, odzyskiwania danych w wypadku awarii, a nawet zbudowania systemu komputerowego, w którym zamiast dysku twardego zastosowana będzie pamięć flash. Z powodu jego małej wielkości może zostać uruchomiony na starych komputerach, a także z różnych nośników.

Wyjątkową możliwością Puppy Linux jest aktualizacja na wielosesyjnych płytach CD/DVD jednokrotnego zapisu. Puppy automatycznie wykrywa zmiany w systemie plików i zapisuje je stopniowo na płycie (multi-Puppy). Najlepiej działa to na płytach DVD, dzięki dużo większej przestrzeni dyskowej. Inne dystrybucje oferują wersje Live CD, jednakże nie pozwalają na stałe dodanie programów ani na zapis plików na płytach.


Autor: Puppy Linux
Wersja: 5.3.3
Rozmiar: 115.00 MB
Pobierz