Microsoft Silverlight

2013-03-12 0 przez Pliki

Microsoft Silverlight to technologia internetowa Microsoftu, będąca z założenia konkurencją dla Adobe Flash. Umożliwia wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki.

Microsoft Silverlight to wtyczka wykorzystywana przez niektóre strony do wyświetlania zawartości multimedialnych.

Microsoft Silverlight

został zaprojektowany tak, aby współpracował z językami XAML oraz JavaScript. Technologia ta pozwala na tworzenie bogatych, atrakcyjnych wizualnie interfejsów użytkownika, które mogą pracować w dowolnym środowisku – w przeglądarkach internetowych, na różnych urządzeniach i w różnych systemach operacyjnych.

Podobnie jak w technice Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania (zdarzenia) myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne i obsługiwać dźwięki. Dodatkowo za pomocą techniki Silverlight możliwe jest wyświetlanie standardowych plików video oraz tych w wysokiej rozdzielczości (HD). Możliwe jest również odtwarzanie plików muzycznych (MP3, WMA). Silverlight obsługuje DRM (Digital Rights Management). W roku 2009 wydano Silverlighta 3.0, który obsługuje kodek wideo H.264 oraz współpracuje ze sprzętowymi akceleratorami graficznymi 3D.