e-Deklaracje Desktop

2017-01-01 0 przez Pliki

Aplikacja e-Deklaracje Desktop to narzędzie, które umożliwia tylko osobom fizycznym (podatnikom, płatnikom)wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji podpisanych „danymi autoryzującymi” (podpisem elektronicznym zapewniającym autentyczność deklaracji i podań opartym na danych autoryzujących). Aplikacja działa pod systemami Windows, Linux i Mac.

Aktualna wersja aplikacji to wersja 9.0.0

Ważne informacje na temat instalacji oraz korzystania z aplikacji e-Deklaracje Desktop znajdują się w Instrukcji aplikacji e-Deklaracje Desktop.

UWAGA
Do poprawnego działania aplikacji e-Deklaracje Desktop konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Adobe Reader 9.0.0 lub nowszego (najnowsza wersja do pobrania znajduje się na stronie WWW: http://get.adobe.com/reader/).

e-deklaracje Desktop to program do rozliczeń podatkowych w technologii Adobe AIR. Program umożliwia wypełnienie formularzy PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz załącznikami oraz przesłania ich za pośrednictwem Internetu (może to zrobić każdy – nie jest wymagany podpis elektroniczny). Możliwości programu: automatycznie uzupełniane są powtarzające się treści, obliczane wartości, urząd docelowy można wybrać z listy. Program umożliwia złożenie deklaracji on-line. Wybór Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której użytkownik chce przekazać 1% podatku jest ułatwiony dzięki dostępnemu linkowi do listy OPP.