NVIDIA GeForce RTX 2060 – nowa karta graficzna w dobrej cenie

7 stycznia 2019 0 Pliki

NVIDIA GeForce RTX 2060 – nowa karta graficzna w dobrej cenie na poziomie 1619 złotych została oficjalnie zaprezentowana. Najtańsza z kart obsługujących technologię ray tracingu dostępna w sklepach będzie od 15 stycznia.

GeForce RTX 2060 jest o 60% szybsza od GTX 1060, aktualnie najpopularniejszej karty graficznej firmy NVIDIA, oraz pokonuje w grach kartę GeForce GTX 1070 Ti. Dzięki rdzeniom RT i Tensor oferowanych przez architekturę Turing, na RTX 2060 można uruchomić grę Battlefield V z włączonym ray tracingiem w jakości 60 klatek na sekundę.

Karta graficzna RTX 2060 wyposażona jest w 6 GB pamięci GDDR6 oraz 240 rdzeni Tensor, które wspierają mechanizmy deep learning umożliwiające zwiększenie wydajności gier dzięki funkcji znanej jako Deep Learning Super Sampling (DLSS).

„Dla milionów graczy na całym świecie gaming nowej generacji zaczyna się właśnie dziś”, powiedział założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang, który zaprezentował kartę RTX 2060 na konferencji poprzedzającej targi CES. „Gracze komputerowi są wymagający, a RTX 2060 wyznacza nowe standardy – bezkonkurencyjną cenę, wyjątkową wydajność oraz ray tracing w czasie rzeczywistym, który zaciera granice pomiędzy filmami a grami. To wspaniała chwila dla graczy i dla całej branży”.

Karty RTX 2060 będą dostępne od 15 stycznia w komputerach firm Acer, Alienware, Dell, HP i Lenovo, a także innych wiodących producentów. Karty autorskie, w tym modele ze standardowym taktowaniem rdzenia jak i fabrycznie podkręcone, będą również dostępne od 15 stycznia, a dostarczą je tacy światowi liderzy jak firmy ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac.

Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę NVIDIA standardowo taktowana karta GeForce RTX 2060 Founders Edition także będzie dostępna od tego dnia w sklepie na stronie www.nvidia.com w cenie 1619 złotych.