WampServer

2017-01-01 0 przez Pliki

WampServer to pakiet do uruchomienia własnego serwera www za darmo. Pozwala na tworzenie aplikacji internetowych z Apache2, PHP i bazy danych MySQL. Dzięki phpMyAdmin pozwala łatwo zarządzać bazami danych.

WampServer to darmowy pakiet typu WAMP, umożliwiający instalację, uruchamianie oraz obsługę w systemie MS Windows serwera WWW opartego na serwerze Apache, interpretera skryptów PHP oraz serwera baz danych MySQL.

WampServer

jest projektem opartym na licencji GPL. Jego głównym twórcą jest Francuz Romain Bourdon, wspierany przez społeczność. WampServer rozprowadzany jest w postaci instalatora stworzonego przy pomocy oprogramowania INNO Setup. W jego skład wchodzą:

Serwer WWW Apache
Interpreter PHP
Serwer baz danych MySQL
Oprogramowanie pozwalające na konfigurację i zarządzanie komponentami pakietu
Skrypt PhpMyAdmin służący zarządzaniu bazami danych MySQL

Dodatkowo możliwe jest doinstalowanie pakietów ze starszymi wersjami Apache, MySQL i PHP (jak również wersji testowych, np PHP6 i MySQL 6.0).

Z WampServer instalacja serwera jest prosta i szybka. WampSerwer automatycznie instaluje wszystko co potrzebne do rozpoczęcia tworzenia aplikacji internetowych i jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Będzie można dostroić Twój serwer nawet bez dotykania plików ustawień.